Novita 7 Veljestä Korvasieni (064) 100 g lanka | Jarmix.fi
      7 Veljestä 100g 064 korvasieni Novita

      7 Veljestä 100g 064 korvasieni Novita

      Arvostelu (0)
      4,20 €
      Sisältää alv:n
      Varastossa

      Novita 7 Veljestä on Suomen suosituin ja tunnetuin sukkalanka, joka tarjoaa legendaarista kestävyyttä ja kuohkeaa pehmeyttä käsitöihisi. Korvasieni (064, ruskea) -sävy on monikäyttöinen, Aran-vahvuinen lanka, joka sisältää 80 % lämmittävää villaa ja sopii täydellisesti niin villasukkiin kuin neuleasusteisiin.

      Määrä:
      • Turvalliset ostokset - Turvalliset ostokset - Turvalliset ostokset suojatuilla yhteyksillä.
      • Nopeat toimitukset - Nopeat toimitukset - Kello 12 mennessä tulleet tilauksen toimitetaan yleensä jo heti samana päivänä.
      • Palautusoikeus - Palautusoikeus - Verkkokauppamme tuotteilla ilmainen 14 vuorokauden palautusoikeus.
      Novita 7 Veljestä 100 g – Korvasieni (064, ruskea)
      Suomen tunnetuin ja suosituin sukkalanka! Novita 7 Veljestä on ollut jo vuosikymmenien ajan neulojien luottovalinta ja varma peruslanka neuletöihin. Langan ihanteellinen kierre ja monikäyttöisyys tekevät siitä täydellisen kumppanin kaikenlaisiin käsitöihin.
      Nyt tämä kestosuosikki on kokenut upean päivityksen: langan villapitoisuutta on nostettu, minkä ansiosta se on entistä kuohkeampi, pehmeämpi ja miellyttävämpi neuloa. Koostumus sisältää 80 % lämmittävää villaa ja 20 % polyamidia, joka takaa langalle sen legendaarisen kulutuskestävyyden.
      Tämä monikäyttöinen Aran-vahvuinen lanka sopii mainiosti niin tyylikkäisiin puseroihin, pipoihin kuin huiveihin, mutta on ennen kaikkea laadukkaiden villasukkien ykköslanka. 7 Veljestä -langalle voit soveltaa kaikkia kansainvälisiä neuleohjeita, joissa suositellaan Aran-vahvuisia lankoja. Kotimainen Avainlipputuote takaa parhaan mahdollisen laadun neuletöihisi.
      Tuotetiedot ja riittävyys:
      • Väri: Korvasieni (064, ruskea)
      • Koostumus: 80 % villa, 20 % polyamidi (kestävyyttä antava vahvike)
      • Kerän koko: 100 g = n. 200 metriä
      • Langan vahvuus: Aran
      • Puikkosuositus: 4 mm (Aran-vahvuisille neuleille 5 mm)
      • Sukkapuikot: 3,5 mm
      • Riittävyys: Yksi kerä riittää perussukkiin (koko 38). M-kokoiseen neuleeseen tarvitset noin 600 g lankaa.
      • Pesuohje: Konepestävä 40 asteessa (hienopesu tai villapesuohjelma).
      Miksi valita Novita 7 Veljestä?
      • Pehmeämpi ja kuohkeampi: Korkeampi villapitoisuus parantaa langan lämpöominaisuuksia ja tekee neulontatuntumasta erittäin miellyttävän.
      • Legendaarinen kestävyys: Polyamidivahvike tekee langasta poikkeuksellisen pitkäikäisen, mikä on ihanteellista villasukkiin sekä arki- ja ulkoneuleisiin.
      • Kansainvälinen yhteensopivuus: Lanka on Aran-vahvuista, joten voit soveltaa siihen helposti kaikkia kansainvälisiä Aran-neuleohjeita.
      • Helppohoitoinen arjessa: Konepestävyyden ansiosta valmiit neuleet ja asusteet ovat vaivattomia puhdistaa ja sopivat loistavasti jokapäiväiseen käyttöön.
      • Kotimaista laatua: Suomessa valmistetulla langalla on arvostettu Avainlippu-tunnus, mikä takaa vastuullisen valmistuksen.

      7 veljestä 80-20 tuotetiedot

      182064

      Tilausviitteet

      EAN13
      6412618201214

      Hups! Mitä ihmettä... Tälle tuotteelle ei ole vielä arvosteluja. Olisitko se sinä, joka arvioi tämän tuotteen ensimmäisenä?

      Kirjoita arvostelusi
      7 Veljestä 100g 064 korvasieni Novita

      6 muuta tuotetta samassa kategoriassa: